6 X Rosenthal - Bjørn Wiinblad - Kop & Schotel - Flinterdun

200sinds 29 jun. '25, 15:55
€ 99,00
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
StijlEffen
MateriaalPorselein

Beschrijving

6 Rosenthal - Bjørn Wiinblad - Romanze - Espresso - Kop & Schotel - Flinterdun - 1961


6 Mooie flinterdunne porseleinen espressokopjes & schotels van Rosenthal Studio Linie, ontworpen door Bjørn Wiinblad. Model "Romanze". Zowel de verfijnde kopjes als schotels zijn voorzien van een 3d gestructureerd decor. Deze kopjes zijn een genot om uit te drinken, flinterdun en zeer verfijnd vervaardigd, zoals alleen Rosenthal het kan. Vervaardigd vanaf 1961.
Zowel kop als schotel zijn hagelwit en absoluut in nieuwstaat! De kopjes zijn nooit gebruikt, zelfs de Rosenthal controlestickers zitten er bij de meeste onderelen nog op.


Afmetingen ca
56mm hoog
61mm Ø diameter
Schotel 116mm Ø
De kop & schotels bevinden zich in perfecte (nieuw)staat!
Model: Romanze / Romance (Studio line)


Over Bjørn Wiinblad
Bjørn Wiinblad werd geboren in 1918 te Kopenhagen. Al op zeer jonge leeftijd begon hij tekenen te vertonen van zijn talent voor tekenen en het creëren van fantasierijke werelden. Op 17-jarige leeftijd begon hij een stage als typograaf, maar realiseerde zich al snel dat zijn hart erop was gericht het pad van een kunstenaar te volgen. Na zijn kwalificatie als gezel werd hij onmiddellijk toegelaten tot het grafische programma aan de Koninklijke Deense Academie voor Schone Kunsten.

Hoewel Bjørn Wiinblad in Kopenhagen geboren en getogen was en in Kopenhagen had getraind, was zijn stijl allesbehalve Deens, en terwijl functionalisme de boventoon voerde in Denemarken, ging Bjørn Wiinblad de andere kant op, met een stijl die gedomineerd wordt door golvende lijnen, felle kleuren en romantische werelden.

Al snel ontwikkelde hij zijn kunst van ‘gewoon’ tekenen naar keramiek. Er wordt gezegd dat zijn werk ter illustratie van de '1001 Nachten' hem inspireerde om een ​​verscheidenheid aan keramische objecten te tekenen, zoals vazen ​​en potten versierd met thema's uit de sprookjes.
Wiinblad leerde zichzelf een verscheidenheid aan keramische technieken, en van daaruit breidde hij zijn krachtige talent voor creatie en plezier in kunst uit tot 'alle platforms': wandtapijten, complete inrichtingsontwerpen voor hotels, enz. - om nog maar te zwijgen van grilltafels, bestek, porselein en bijpassend glaswerk, stoffen, posters en meer.
Wiinblad sprong niet willekeurig van het ene object naar het andere. Het was meer een doorlopend proces, waarbij het ene object naar het andere wees en waar Wiinblads nieuwsgierigheid de stroom versterkte.


Deze aanbieding zal met zorg worden verpakt en verzonden.



Kijk ook bij onze andere advertenties voor meer bijzondere objecten of kijk op onze website aajeedesign.

Uw biedingen graag via “bieden” op Marktplaats. Uw bod is altijd EXCLUSIEF de verzendkosten. Uiteraard kunnen wij dit object verzenden echter uitsluitend op kosten en risico van koper.


Verzending
Wij verzenden altijd met PostNL
€6,95 standaard maar wel track & trace code
€8,90 aangetekend en met track & trace code

Uiteraard is het mogelijk om uw zending te combineren met andere aankopen. Wij kunnen tot 10 kilo versturen voor €6,95
Als u aankopen wilt “opsparen” om gecombineerd te verzenden is dat in overleg mogelijk.
Advertentienummer: m2284010563