Artemide 2x, Castore Tavolo, tafellamp / vloerlamp, wit

€ 550,00
Ophalen
Thuisbezorgd door Brenger vanaf € 42,-
151sinds 23 mei. '25, 14:38
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGebruikt
HoogteMinder dan 100 cm
Stijldesign
MateriaalGlas, Metaal

Beschrijving

Artemide 2x, Castore Tavolo, officieel een tafellamp.
Ik heb ze als vloerlampen gebruikt.
Prijs is voor de twee lampen samen. Als je 1 lamp wilt: stuur een bericht :)

De kleinste lamp heeft een diameter van 35 cm en is 66 cm hoog.
De grootste lamp is met diameter 42 en 72 cm hoog. De grootte van deze lamp wordt niet meer nieuw gemaakt en kom je minder tegen. De bol is mondgeblazen glas. Het licht is diffuus en kun je dimmen met de touchdimmer. 

De voet is gemaakt van zamak, zwaar maar zeer hanteerbaar. De steel is zo gemaakt dat het licht van de lamp hierin doorloopt. Tijdloos wat mij betreft, en ze passen bij veel interieurs. Overdag zijn ze mat wit en mooie objecten.

Ik wil wat meer ruimte voor mijn 'af en toe oppashond' en wellicht gastgezin zijn voor een hond. Vandaar dat ik de lampen verkoop.


!! Ze kunnen veel licht geven, maar voor de foto's heb ik het zo gedaan dat je de lamp kan zien. De kamer blijft niet zo donker op de hoogste lumenstand als bijvoorbeeld in foto 16!!


AFMETINGEN (zie foto 24):
De Castore Tavolo wordt in 3 maten gemaakt, en de allerkleinste is bij mij gesneuveld. Vandaar deze twee maten: De kleinste van de twee lampen is:
- Bol met diameter 35 cm
- Voet met diameter 27 cm
- Hoogte 66 cm

De grootste van de twee lampen is:
- Bol met diameter 42 cm
- Voet met diameter 27 cm
- Hoogte 72 cm


--- MEER INFO:
In de kleinste lamp zit 1 belletje. In de grote zitten er een soort lange plekken (2) waar er blijkbaar meer glas zit. Dit zie je alleen met het licht aan en je neus erbovenop. De imperfecties zijn in de eindkeuring goedgekeurd (collaudo positivo) in 2007.

Verder vind ik het draaisysteem om de lichtbron te vervangen zeer slim gemaakt (zie foto 13). Door aan de steel te draaien komt er meer ruimte tussen 2 schijven. Deze tussenruimte maak je zo groot dat je door de uitholling (voorop de foto te zien) de bol er in een draaibeweging af kan halen en je bij de E27 fitting kan.

Op de fitting wordt nog de ouderwetse wattage voor gloeilampen vermeld (2007). Op de website van Artemide kun je hun advies van dimbare LEDlampen vinden.


-- ( Heb opgemerkt dat t.t. de 3 maten van de Castore zijn veranderd! Ik heb het pdf met duidelijke tekeningen, wattage + lumen, en afmetingen. Daarin staan de 3 maten waar ze toen in gemaakt werden: diameter 25 / 35 / 42. Nu is dat diameter: 14 / 25 / 35. )

VERZENDEN:
Dat lijkt me wat risicovol. Voorkeur heeft ophalen. Ik kan de lampen brengen voor een bedrag in overleg.
Advertentienummer: m2271153630