Kenmerken

Perceeloppervlakte
1500 m² of meer
Plaatsnaam
Vaals
Verkoopmakelaar
Verkoop zonder makelaar
Woonoppervlakte
1250
Regio

Beschrijving

Welke nieuwe bestemming krijgt het landhuis met kapel en bijgebouwen?

 

In Vaals staat het uitzonderlijke landgoed “De Esch” van Museum Vaals te koop: Eschberg 5-7. Het is een bijzondere locatie met in totaal circa 1.250 m² gebruiksoppervlakte, een landhuis uit 1730, een eigen kapel, een horecapaviljoen met de opvallende naam “De Zwarte Madonna” en een groot park met bos.

 

Het maar liefst 40 meter brede landhuis is in de afgelopen jaren zo zorgvuldig gerenoveerd en gerestaureerd, dat men bijna zou kunnen zeggen dat het eigenlijk té mooi is gemaakt. Over ieder detail is nagedacht. Het is een plek waar zichtbaar met passie, tijd en liefde aan is gewerkt.

 

De huidige inrichting is uitzonderlijk en kan voor velen ook overweldigend zijn. Het landgoed is zowel binnen als buiten gevuld met objecten uit een van de grootste collecties neogotische religieuze kunst ter wereld. Daardoor staan in bijna alle ruimtes kerkbeelden tot wel 3,5 meter hoog, samen met andere religieuze kunst en devotionalia. Achter iedere deur komt men als het ware een heilige tegen. Het vraagt om een koper die daar nuchter doorheen kan kijken. Wie dat doet, ziet een markant domein met karakter, ruimte, historie en nieuwe mogelijkheden.

 

Bij de overdracht wordt het geheel leeg opgeleverd. Dat betekent dat circa 500 grote kerkbeelden en alle andere religieuze objecten straks een nieuwe plek zullen krijgen. Naar verwachting zijn daar ten minste 12 grote vrachtwagens voor nodig.

 

Na oplevering ontstaat voor de nieuwe eigenaar de kans om hier zijn of haar eigen droomplek van te maken: wonen, werken, creëren, ontvangen of simpelweg genieten op een unieke plek in het Zuid-Limburgse Heuvelland.

 

Het eigen park met bos beslaat in totaal bijna twee hectare en heeft mooie Zuid-Limburgse hoogteverschillen. Hier kan de nieuwe eigenaar heerlijk rondlopen of joggen op eigen terrein en in alle rust genieten van de frisse buitenlucht.

 

Ook bijzonder is de eigen kapel met klok. Twee keer per dag, om 12.00 uur en om 18.00 uur, luidt de klok twee minuten lang. Het geluid is goed hoorbaar in het prachtige dal van het Heuvelland. Wie heeft er nu een eigen kerkklok?

 

Een verborgen erfgoedlocatie in Vaals: nu nog ingericht als religieus museum en gezellig restaurant, maar na de overdracht leeg en klaar voor een compleet nieuwe toekomst.

 

https://www.funda.nl/.../vaals/huis-eschberg-5/89787536/

0031 6 53814523

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Vaals
19.100x bekeken
261x bewaard
Sinds 14 jun '25
Advertentienummer: a1514835306