Ibanez Les Paul Custom 2350 'Lawsuit' 1978 met orig. koffer

2668sinds 11 aug. '25, 11:05
€ 1.695,00
Ophalen
Thuisbezorgd door Brenger vanaf € 39,-
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGebruikt
MerkIbanez

Beschrijving

Ibanez Les Paul Custom 2350 'Just after Lawsuit' uit 1978 met origineel koffer en werkelijk nog helemaal in nieuwstaat. Geen krassen, butsen, slijtage maar 99% mint. Zo kom je ze zelden tegen. Gitaar heeft meer dan 30 jaar in het koffer gelegen.
Dit exemplaar komt zo ongeveer uit de 1e periode dat Ibanez de headstockinlay en vorm van de kop heeft aanpast n.a.v. de dreigende rechtzaak ('lawsuit') door Gibson.

Ik ben meerdere gitaren aan het verkopen (zie: Michael Kelly Hybrid Special / Taylor T5 C2 / Eastman T486B Bigsby / Hofner Verythin CT / Weller Jazz) omdat ik mijn zinnen heb gezet op een Gibson LP Custom Black Bauty en daarvoor moeten er helaas enkele van de muur af.

Op het Internet is over deze hele toestand veel over te vinden.
Ibanez gitaren (maar ook o.a. Greco) rondom deze lawsuit-affaire zijn al collecters-items geworden en zullen ook nog zeker meer in prijs gaan stijgen. Voor dit exemplaar helemaal gelet op de staat van de kast, de hals en de headstock.
Geen deuken, buckle-ware, gekraak of andere beschadigingen.
Ik heb deze beauty geupgrade met een Tp-6 Stopbar, nieuwe brug, nieuwe creme pick-up-ringen en kappen, achterplaatjes, straplocks, gouden pointers, Graph Tech TUSQ XL topkam en voorzien van een nieuw set Elixersnaren .
Alles met grote zorg gemonteerd, afgesteld en op perfecte werking gecheckt.
De gitaar speelt voor zijn 46 jaar werkelijk ongelooflijk soepel en met de 'Ibanez Super 70 humbuckers' komt er een dijk van een geluid uit.
Op het gitaarforum: 'That Super 70 pickup is a great one, certainly not junk, and very, very hot when plugged in and sounds a lot like the DiMarzio Super Distortion'
Als de koper de oude setting, dus met de zwarte hardware, oude kappen, kam, zonder pointers etc. (zie de foto van de gitaar hoe hij was) terug wil dan komt er € 50,- bij de vraagprijs. Kost mij zeker een dag werk om dit allemaal zonder beschadigingen weer goed terug te zetten.
De nieuwe brug kan ik overigens niet meer naar de oude vervangen omdat ik de bevestiging definitief heb moeten maken. Kan het proberen maar het risico dat dit mis gaat is denk ik te groot.
Er staan 2 exemplaren op Reverb voor rond de € 1.750,- en die zijn niet in zo'n staat als de mijne.







Brand
Ibanez

Model
2350 Single Cutaway Custom

Finish
Cherry burst

Categories
Solid Body

Year
1978

Made In
Japan

Fretboard Material
Rosewood

Right / Left Handed
Right Handed

Series
Ibanez Vintage Lawsuit Era

Number of Strings
6-String

Body Shape
Single Cutaway

Offset Body
Non-Offset Body

Finish Pattern
Sunburst

Color Family
Red

Body Type
Solid Body

Bridge/Tailpiece Type
Stop-Bar

Pickup Configuration
HH

Neck Construction
Bolt-On

Number of Frets
22
Advertentienummer: m2298488745