Dit is een Gibson ES-225TD uit 1959. In 1959 verlieten er slechts 728 exemplaren de Gibson fabriek. De ES-225 werd destijds geleverd met één of twee P-90 pickups, en was meestal uitgerust met de beruchte lange trapeze-tailpiece, hetzelfde type dat Gibson ook gebruikte op de vroege Les Pauls en ES-295’s.
Deze 16” volledig hollowbody van laminated maple heeft een prachtige sunburst finish en enkele binding. De finish is nog in uitstekende staat en heeft precies de juiste hoeveelheid veroudering die je van een originele ‘59 verwacht.
De hals van dit exemplaar heeft een flinke “C”-shape en voelt redelijk chunky aan, helemaal typerend voor dat bouwjaar. De gebonden rosewood toets met dot inlays en de parelmoeren headstock-logo maken het plaatje compleet. Ook hebben wij de Gibson onlangs professioneel laten herfretten.
De dubbele P-90 pickups klinken fenomenaal: helder en levendig. Een geweldige gitaar voor blues, honky tonk, rockabilly en vroege rock-’n-roll, maar kan ook moeiteloos een warme, jazzy sfeer neerzetten. De gitaar is professioneel afgesteld met 11–49, en speelt echt als boter.
Toen wij de Gibson binnenkregen, was er een Bigsby op gemonteerd. Het originele staartstuk was nog aanwezig, maar het scharnierpunt daarvan was gebroken en dit gedeelte was destijds vervangen door een goede reproductie. We hebben inmiddels het originele staartstuk weer laten monteren. De pickguard is niet origineel, maar verder is de gitaar volledig origineel.
Wordt geleverd met een vroeg jaren ‘60 Lifton case met yellow lining.