Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Type
Make-up
Bestemd voor
Wangen

Beschrijving

Leuk collectors item.

'
Vintage Ritz miniatuur poederdoos met spiegeltje (ca. 1935–1945).
----
Zeldzaam en elegant miniatuur poederdoosje met het reliëf-logo Ritz op het deksel.
`
Dit verfijnde metalen compactje heeft een diameter van ongeveer 4 centimeter en is waarschijnlijk vervaardigd in de periode 1935 tot 1945.
`
De vormgeving, het sierlijke lettertype van het logo en het materiaalgebruik wijzen op een vroege uitvoering van het bekende cosmeticamerk Charles of the Ritz, dat destijds luxueuze schoonheidsproducten vervaardigde voor de exclusieve clientèle van het Ritz Hotel in New York.
`
De poederdoos is gemaakt van metaal (waarschijnlijk messing of verguld plaatmetaal) en heeft een prachtig, natuurlijk patina dat bijdraagt aan de authentieke vintage uitstraling.
`
Het deksel is voorzien van het kenmerkende gegraveerde “Ritz”-logo in art-deco-stijl.
`
Binnenin bevindt zich een kleine spiegeltjes, die nog aanwezig is en duidelijke ouderdomssporen vertoont — lichte verkleuringen en gebruiksplekken, passend bij de leeftijd van het stuk.
`
De binnenzijde laat nog sporen zien van het originele poedercompartiment, en het scharnier sluit nog goed.
`
Het geheel verkeert in goede, gebruikte staat voor zijn leeftijd, met normale gebruikssporen maar zonder grote deuken of beschadigingen.
`
Dit charmante miniatuurdoosje is een prachtig voorbeeld van de verfijnde make-up accessoires die dames in de jaren dertig en veertig gebruikten: compact, elegant en met oog voor detail.
`
Tegenwoordig wordt het vooral gewaardeerd als verzamelobject of als decoratief stukje cosmeticageschiedenis.
Een uniek cadeau voor liefhebbers van vintage make-up, art-deco design of antieke poederdozen.
`
Kan zorgvuldig verpakt worden verzonden of worden opgehaald.

Voorkeur gaat nadrukkelijk uit naar afhalen zodoende het poederdoosje persoonlijk kan beoordelen.
Versturen is in overleg mogelijk.

📸 De foto's maken integraal deel uit van de omschrijving.

🔹 Serieuze bieders gewenst – geen impulsieve biedingen.

IK REAGEER NIET OP ONZIN BIEDINGEN.

Interesse?
Stuur een bericht. 📩

===
Mocht u geïnteresseerd zijn in :

Schilderijen.

Keramiek.

Klein meubilair.

Vazen.

Religie.

Vinyl/LP.

Voetbalshirts.

Sculpturen.

Vintage Stoelen/Krukjes.

Niet Westerse kunst.

Vintage verlichting.

Kandelaars.

Etsen.

Litho's.

Curiosa of Vintage.

Dan is het zeker de moeite waard om mijn andere advertenties te bekijken.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Sint-Oedenrode
4x bekeken
0x bewaard
Sinds 7 nov '25
Advertentienummer: m2331170412