Biologische bataat planten, zoete aardappel, 'Tainung 65'

Zie omschrijving
Ophalen of Verzenden
Thuisbezorgd via PostNL voor € 6,95
241sinds 13 mei. '25, 13:31
Deel via
of

Kenmerken

TypeEenjarig
LichtbehoefteVolle zon
BloeiperiodeZomer

Beschrijving

Bataatplanten van eigen biologische kweek, 1,75 € per plant/pot.
Als je eenmaal deze zoete aardappel gegeten hebt, zal de smaak je bijblijven. Het is zoet, maar ook wat kruidig, daarom bijvoorbeeld ook zeer geschikt om er chips van te maken.
De bataat, een ander woord voor zoete aardappel, komt oorspronkelijk uit Mexico. Het is een exotische vrucht die onder de grond groeit als de knolvormige wortel van een slingerachtige plant. De bataat is een groente, in tegenstelling tot de gewone aardappel. In Nederland wordt het echter niet als groente gezien, en wordt daardoor vaak als aardappel bereid. De vorm varieert van rond tot langwerpig en de kleur van lichtgeel tot purperrood.
Tainung 65 is de bekendste variëteit voor de buitenteelt, een rode bataat, makkelijke en sterke groeier met lange uitlopers. Per plant heb je een ruimte nodig van ongeveer 1 m2. De knollen hebben een geaderde rood paarse schil en crèmekleurig vruchtvlees. De gemiddelde opbrengst van de T65 is 3 kg/plant met opvallend forse (>1 kg) knollen.
De witte variant van de Tainung 65, de ‘Witte van de Ecohoeve” heeft een iets lagere opbrengst met iets kleinere knollen.
Versturen is mogelijk tegen verpakkings- en verzendkosten.
Niets gezonder als verse eigen biologische groenten.
Voor zelf geteelde groenten kies je vanzelfsprekend voor biologisch.
Advertentienummer: m2267719437