Beschrijving



Wetenschappelijke naam: Knightia eocaena

Locatie: Green River Formation, Wyoming, Verenigde Staten

Fase: Eoceen – ongeveer 50 miljoen jaar

Grootte: 9 cm

Beschrijving van het fossiel:
Dit fossiel van een Knightia-vis is een spectaculair, hoogwaardig en zeer gedetailleerd exemplaar uit de beroemde sedimenten van de Green River Formatie in Wyoming. Het exemplaar heeft fijne botdetails bewaard, waaronder de ruggengraat, vinnen, schubben en schedelstructuur, wat het een uitzonderlijk voorbeeld maakt van de waterfauna uit het Eoceen.

Knightia was een zoetwatervis, een verre verwant van de moderne haring, die in grote scholen leefde en zich voedde met algen, diatomeeën en kleine ongewervelden. Zijn overvloed en uitstekende bewaring hebben hem tot een van de populairste en meest representatieve visfossielen in het Noord-Amerikaanse paleontologische archief gemaakt.

Dit exemplaar is vanwege zijn formaat en definitie ideaal voor paleontologische collecties, educatieve vitrines of als naturalistisch decoratief stuk.

Restauratie
Geen. Volledig natuurlijk fossiel.

REF: 2285


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Advertentienummer: a151749886500sinds 6 sep. '25, 14:11