Prachtige gepolijste ammoniet (W2).

€ 15,00
Verzenden
Verzenden voor € 2,75
111sinds 27 apr. '25, 11:18
Deel via
of

Kenmerken

TypeFossiel

Beschrijving

Prachtige gepolijste ammoniet (W2).
Afmetingen: 50 x 40 x 15 mm
Gewicht: 35 gram

Ammonieten (Ammonoidea) zijn een uitgestorven onderklasse van de Cephalopoda (inktvissen). Het zijn zeedieren die wereldwijd in groten getale voorkwamen in het laat-Paleozoïcum en gedurende het gehele Mesozoïcum.
Ammonieten hebben een vlakke spiraalvormige schelp die opgebouwd is uit verschillende kamers. Telkens als het dier te groot wordt voor de huidige kamer, wordt een nieuwe grotere buitenste kamer gevormd. In deze buitenste kamer leeft het dier, dat de andere lege kamers verder gebruikt als middel om verticaal te bewegen. De ammoniet scheidt gas uit in deze kamers om zo de stijgkracht op de schelp te regelen.

Ammonieten kwamen voor in honderden soorten en variëteiten. Zij hebben nagenoeg alle ditzelfde grondplan: een vlakke spiraalvormige schelp. Er bestaan toch enkele uitzonderingen: enkele heteromorfe soorten die geen spiraalvormige schelp hebben. De grootte van de ammonieten varieert van minder dan een centimeter tot meer dan 2,5 meter doorsnede.
Code: 21225W2P579

zie ook mijn andere aangeboden fossielen en/of een mooie bijpassende standaard.

Verzendkosten binnen Nederland: € 2,75
Advertentienummer: m2261874667