Wimpel - Diego Maradona - F.C. Barcelona - Spanje

€ 25,00
00sinds 23 mei. '25, 05:01
Deel via
of

Beschrijving



originele en zeldzame wimpel van F.C. Barcelona uit 1983
met de afbeelding van Maradona. zeldzaam gezien hij maar 2 jaar voor Barcelona speelde en in die periode veel ziek of gekwetst was. In de 2 seizoenen 1982-1984 speelde hij slechts 36 wedstrijden en maakte hij 22 doelpuntent
Vlag van F.C. Barcelona met op voorzijde namen van alle toenmalige spelers
Artola - Urruti - Carrasco - Maradona - Victor - Schuster - Marcos - Quini - Sanchez - Alonso - Alesanco - Migueli
op keerzijde historisch overzicht van hun gewonnen bekers
vlagje verkeerd in heel goede staat gezien zijn leeftijd
In 1982 nam FC Barcelona Maradona voor één miljard peseta's over van Boca Juniors, destijds een recordbedrag. De Argentijn kende aanpassingsproblemen en in december, net wanneer het sportief beter begon te gaan, kreeg Maradona geelzucht. Hij was tot maart 1983 uitgeschakeld. Na zijn terugkeer leidde Maradona FC Barcelona naar winst in de Copa del Rey (aangegeven op de wimpel want laatste melding is van winst in 1974) en de Copa de la Liga (niet aangegeven op de wimple). In de finale om de Copa de la Liga tegen Real Madrid wist hij er met een mooi doelpunt zelfs voor te zorgen dat de supporters van aartsrivaal Real hem een staande ovatie gaven. Op de vierde speeldag van het seizoen 1983/84 brak Maradona zijn been na een woeste tackle van Athletic Bilbao-verdediger Andoni Goikoetxea. Na vier maanden maakte de Argentijn zijn rentree tegen Sevilla FC en hij scoorde direct tweemaal. Uiteindelijk maakte Maradona dat seizoen elf competitiedoelpunten en FC Barcelona eindigde op één punt achterstand op landskampioen Athletic de Bilbao. De laatste wedstrijd van Maradona als blaugrana was de finale van de Copa del Rey in 1984, die met 1-0 werd verloren van Athletic de Bilbao. Na langdurige provocaties gedurende de wedstrijd reageerde Maradona en trapte moedwillig een tegenstander, waarna een vechtpartij tussen de spelers van FC Barcelona en Athletic de Bilbao ontstond.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1514111152