Kenmerken

Conditie
Gebruikt
Type
Tourjacht of Cruiser
Materiaal
Staal
Lengte
6 tot 9 meter
Brandstof
Diesel

Beschrijving

Onze Noordkaper 29c is te koop!

De Noordkaper meet 8.80 x 3,30 x 1.1m. De doorvaarthoogte bedraagt 11.5m. De vlakdikte is 24mm (!) waardoor de boot zeer stabiel in het water ligt. Dit onderwatergewicht geeft de boot ook in harde wind en golven een erg fijn vaargedrag.

De boot is sinds 2016 in ons bezit en sindsdien hebben we kosten nog moeite gespaard om de boot tot een van de mooiste Noordkapers te maken.
In de kuip zijn nieuwe en grotere bakskisten gemaakt, afsluitbaar met RVS deksels en voorzien van gasveren voor veilige bediening.
In de kuip ligt een teakhouten blokrooster en motorluik. Het motorpaneel is verdiept weggewerkt in de kuip.

In 2018 hebben we de oude Bukh vervangen voor een actuele Bukh dv29 met 29pk. De motor is voorzien van een droge uitlaat en gesloten kimkoeling. Daardoor is geen extern koelwater meer nodig, zijn er geen huiddoorvoeren meer en hoeft de motor nooit winterklaar gemaakt te worden.

In 2018 is de boot vrijwel helemaal kaalgehaald en is een 2C verfsysteem aangebracht met daarop een 1C systeem voor de afwerking.
Gelijktijdig is de boot voorzien van een elektrische maststrijklier waarmee de mast veilig doormiddel van een afstandbediening gestreken kan worden. De mast strijken is zeer eenvoudig te doen in 5 minuten.

In 2019 is een nieuwe buiskap geplaatst, deze is nog steeds in zeer nette staat.

In de winter ligt de boot onder een maatgemaakt PVC dekzeil met apart zeiltje voor het voorluik.

De boot is vanbinnen erg mooi betimmerd en elk hoekje is benut waardoor er erg veel bergruimte beschikbaar is. Aan bakboord vinden we de kombuis met daarin een zuinige compressorkoelkast, spoelbak en 2-pits gasstel. Er is veel ruimte voor het opbergen van kookgerei, servies en bestek. De gasflessen staan in de achterpiek met voldoende ontluchting, de gasvoorziening gebeurt via een koperen leiding met afsluiter en een korte gasslang naar het gasstel.

Verder naar voren vinden we de hoekbank met eettafel waarvan eenvoudig een tweepersoonsbed te maken is.

Aan stuurboord vinden we direct naast de ingang een hangkast voor eventuele natte jassen. In de hangkast zit een uitstroompunt van de heteluchtverwarming (Eberspacher D4) waardoor kleding snel kan drogen. Met de verwarming kun je ook in de winter nog comfortabel binnen zitten.
Daarachter zit een kaartentafeltje met het instrumentenpaneel. Motortemperatuur, oliedruk, accuspanning en ampèrage zijn eenvoudig af te lezen. Aanvullend is er een accumonitor ingebouwd waarop de stand van de accu's is af te lezen, altijd handig om te zien hoeveel stroom je nog kunt gebruiken. In totaal is er 300 Ah verdeeld over 3 accu's ingebouwd. Laden gaat via de dynamo en aan de walstroom via de ingebouwde acculader.
Boven de kaartentafel zit de oerdegelijke Sailor RT2048 marifoon welke is aangesloten op de antenne aan de speciaal hiervoor gemaakte RVS mast.

Voor de kaartentafel bevindt zich een bank waarvan ook een slaapplaats is te maken.
In de kajuit is de stahoogte 1,85m.

Tussen de kajuit en de voorpiek bevindt zich het pomptoilet. In de kast boven het toilet is een vuilwatertank onzichtbaar ingebouwd met daaronder een afvoer met versnijderpomp.

Tegenover het toilet bevindt zich een ruimte hangkast met legplanken. De deuren van toilet en hangkast kunnen tegen elkaar worden opengezet waardoor een mooie afsluitbare ruimte wordt verkregen.

In de voorpiek ligt een ruim tweepersoonsbed met goede matrassen. Onder het bed is de RVS watertank van 165 liter met een ruim inspectieluik geplaatst.

En nu varen!

De Bukh start altijd direct en met de lange teamhouten helmstok op het aangehangen diepe roer vaart de boot op de motor heel fijn. De dieseltank is 70 liter en voorzien van een waterzak en aftapkraantje om eventueel condenswater af te tappen. Wij varen al vele jaren op de schone GTL-diesel.
Voor de lange stukken varen is een stuurautomaat ingebouwd. De aansturing gaat via een Autohelm ST5000+ en een op de antennemast gemonteerd fluxgate kompas. De tillerdrive is van PC Nautic.

De boot is uitgerust met een gaffeltuig met recente, witte zeilen. De mast, gaffel en giek zijn holverlijmd en dus zeer licht in gewicht. De kluiver heeft een rolreefsysteem, de fok wordt met leuvers langs het voorstag gehesen. Het grootzeil wordt gehesen met een lier op de mastvoet en de piekeval wordt handmatig doorgezet. Bij de mastvoet vinden we kikkers en een korvijnagelbank om de vallen op vast te zetten. De schoten van de fok en de kluiver lopen via een blokje naar de kuip waar 4 mooie bronzen lieren staan gemonteerd.

Voorop vinden we een degelijk CQR-anker met ankerketting. Het anker ligt op een ankerrol en is altijd klaar voor gebruik.
Aan de achterkant hangt een opklapbare houten zwemtrap.

In 2023 is vrijwel het gehele potdeksel vakkundig vervangen waarbij alle twijfelachtige delen zijn aangepakt. De reling is daarbij vernieuwd en op het potdeksel gelast, dat voorkomt ophoping van vuil en is oerdegelijk. De relingdraad is vernieuwd en ter plaatse van de kuip voorzien van mooie pelikaanhaken en stoppers waardoor de reling ook geopend mooi op spanning blijft, wel zo veilig.

Alle bevestigingspunten voor de verstaging en de bevestiging voor de kluiverboom zijn uitgerust in RVS. Dat voorkomt roestvorming op de gevoelige plekken.

Onderwater is de boot in 2023 meteen weer voorzien van nieuwe antifouling en anodes waardoor er de komende jaren geen onderhoud nodig is.

Als het nodig is dan kan de boot tijdens de winterperiode op de huidige ligplaats blijven liggen.

Nieuwsgierig geworden? Bel gerust voor een bezichtiging!

Met een hartelijke groet,

Harry Blokland
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Hardinxveld-Giessendam
805x bekeken
34x bewaard
Sinds 3 dec '25
Advertentienummer: m2341278442