Beschrijving

Leerdam flesvaas, mondgeblazen in Glasfabriek Leerdam en ontworpen door Floris Meydam in 1953, uitgevoerd in heldere oranje/blauwe tinten, hoogte 44 cm, diameter 11,5 cm, uit Nederland, in uitstekende staat.



Aangeboden, zonder reserve price, een prachtige en grote Leerdam flesvaas, mondgeblazen in de Glasfabriek Leerdam en ontworpen door Floris Meydam in 1953.

Deze iconische vaas is uitgevoerd in helder oranje/blauwe tinten en is een typisch voorbeeld van het verfijnde vakmanschap waar Leerdam wereldwijd om bekendstaat.

Zoals gebruikelijk bij dit model is de vaas niet gesigneerd. De bodem vertoont enkele lichte gebruikssporen (krassen en wat vuiligheid), iets wat nauwelijks zichtbaar is wanneer de vaas staat opgesteld. Verder verkeert het stuk in een mooie, verzorgde conditie.

Afmetingen:
• Hoogte: ca. 44 cm
• Diameter: ca. 11,5 cm

Over ontwerper Floris Meydam

Floris Meydam zal altijd verbonden blijven met de beroemde Glasfabriek Leerdam . Op 25-jarige leeftijd trad hij er in 1935 in dienst als assistent op de reclameafdeling. Hij leerde zichzelf via avondcursussen en interne opleidingen. In 1944 werd hij leraar aan de Glasschool en gaf hij les in slijp-, zandblaas-, ets- en glasschildertechnieken. In 1949 volgde hij Andries Copier (1901-1991) op als hoofdontwerper van de Glasfabriek Leerdam.

Meydam maakte vanaf 1950 zijn unica-ontwerpen, eerst gepolijst en al snel ook geblazen. Naast gebruiksglas ontwierp Meydam ook verpakkingsglas. Bekende voorbeelden zijn de flessen en potten voor Coebergh, De Betuwe (1970), Becel, Luyck, Grolsch en Calvé.

Meydam werkte tot zijn pensionering in 1984 bij Glasfabriek Leerdam. Maar al sinds 1954 werkte hij ook op projectbasis als keramiekontwerper. In 1956 ontwerpt hij voor Regina

Deze kavel wordt goed verpakt wereldwijd verstuurd met PostNL via Catawiki verrzendservice


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    7x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 12 dec '25
    Advertentienummer: a1520863297