Beschrijving

Een antieke, zwart glazen Vaas. Hij heeft een hoge, gelobde vorm, van een goed formaat. De vaas is gemaakt van ondoorzichtig, zwart glanzend glas. Hij is koud beschilderd met drie grote gestileerde tulpen. De vaas is qua geabstraheerde beschildering, maar vooral ook de lobbende vormgeving, duidelijk uit de Art Deco periode. Hij is niet gemerkt.
Leuk ter decoratie, als antiek, maar toch modern sierobject. Maar door de ideale vorm natuurlijk ook zeer geschikt om gewoon een mooie bos bloemen in te zetten.

Producent: Glasfabriek de Ruppel (Boom, Belgie | 1923–1982)
Datering: 1925 – 1940
Hoogte: 29,8 cm
Diameter buik: 13,9 cm
Gewicht: 1.187 gram
Conditie: In perfecte staat! Dus geen fritje of barstje te vinden in het glas.

Glasfabriek de Ruppel
De Boomse glasfabriek ‘De Ruppel’ produceerde van 1923 tot 1982 een uitgebreid gamma van gebruiksglas van decoratie-, en verlichtingsglas tot drinkglas. Maar toch vooral veel vazen. Het meest gekende is het zwart glanzende Boomse glas, gedecoreerd met goud of bloemen, zoals deze vaas. Maar ook het opalineglas, het ‘Artver’ glas van Paul Heller, het designglas van Felix van Ransbeeck en het geslepen kristalglas (cfr. Val saint Lambert) was van een gerenommeerde kwaliteit en werd wereldwijd geëxporteerd.
De grondstof voor Booms glas was het kwartszand uit de Antwerpse en Limburgse Kempen. Het zand werd per trein aangevoerd om in de glasfabriek te Boom tot glas gesmolten te worden.

Zowel verzenden mogelijk, als ophalen in Breda. Verzendkosten binnen NL: € 7,95
Kijk graag ook eens bij mijn andere advertenties voor bijv. meer vazen van glas of keramiek.
( decoratieve tulpenvaas, interieur accessoires, design hyalite Boohms, VsL Doyen, Dolhain Wirths, Ghislain Scailmont, Etling Verlys, black glass vase, vases tulips flowers )
Advertentienummer: m2302608953191sinds 22 aug. '25, 20:10