Beschrijving

Een gipse buste 52cm in goede staat met stukken oude verf erop. Begin 20e eeuw. De buste is een afgietsel van een terracotta buste van Rombout Verhulst. Zie hierond voor het hele verhaal. De catalogus krijg je erbij.

De originele terracotta buste is door Rombout Verhulst geboetseerd en wordt afgebeeld in Van Nottens monografie over Verhulst uit 1917, waarbij als eigenaar Jhr. Mr. Victor de Stuers, wordt genoemd. De geportretteerde is niet geïdentificeerd en er is verder niets over de buste bekend. Aangezien er er geen militaire kleding te zien is zal het geen zeeheld oid zijn.

Deze gipse buste is naar alle waarschijnlijkheid een Rijksmuseumafgietsel. Het Rijksmuseum heeft begin vorige eeuw talrijke afgietsels van kunstwerken (niet alleen werken in de eigen collectie) gemaakt en verkocht aan kunstacademies en particulieren. Het terracotta uit coll. De Steurs wordt genoemd in het boekje waarin alle objecten staan vermeld waarvan een afgietsel verkrijgbaar was: de Beknopte Catalogus der Pleisterafgietsels en andere reproductiën van kunstvoorwerpen in het Rijksmuseum te Amsterdam uit 1916. Zie foto’s.

Kortom een mooie decoratieve buste met een goed verhaal!!

Voor vragen kunt u berichten.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Dordrecht
241x bekeken
13x bewaard
Sinds 30 dec '25
Advertentienummer: m2350065178