Kenmerken

Vermogen
Minder dan 60 watt

Beschrijving

Deze DPM7 is een voorseriemodel, ontwikkeld in Eindhoven. De DPM7 is uiteindelijk nooit officieel op de markt gebracht.

Dit exemplaar is afkomstig van iemand die destijds bij Philips betrokken was bij de marketing.

De DPM7 is volledig werkend en wordt geleverd inclusief handleiding. Deze specifieke DPM7 is gebruikt door het Duitstalige audioblad Stereo in 1989.

Intern is de DPM7 voorzien van een Philips TDA1541A HHH8714 1Y D/A-converter, een interessante chip uit de klassieke Philips/Marantz digitale audioperiode. Het versterkerdeel leunt sterk op dat van de Marantz PM64mk2.

Het geluid van de DPM7 is dan ook typisch Marantz, warm en gedetailleerd. Dankzij de verschillende digitale instellingen (zoals de equalizer) is het geluid helemaal naar eigen smaak in te stellen.

De DPM7 is uiteindelijk niet op de markt gebracht. Wat ik ervan heb begrepen is dat de gemiddelde (Marantz) audio liefhebber destijds een digitale versterker een stap te ver vond. In die tijd (we hebben het over midden jaren 80) had men liever een conventionele versterker.

Later kwam Marantz met de AX1000 op de markt. Een audio computer puur gericht op het afstemmen van het geluidsbeeld tov de luisterruimte (iets wat de DPM7 dus ook kan).

Let op: de versterker is 100V. Voor gebruik op het Nederlandse lichtnet is dus een geschikte step-down transformator nodig.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Zwolle
534x bekeken
12x bewaard
Sinds 3 mei '26
Advertentienummer: m2395427660