J. Spier, Worden wie je bent Inleiding tot de handleeskunde

Gereserveerd
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 4,85
1182sinds 8 mar. '25, 18:44
Deel via
of

Beschrijving

Tegen een journalist van de Duitse radio zegt Julius Spier in 1930. 'Ik lees uit iemands hand de centrale belevenis af. Dat klopt altijd,

want het wordt door het leven in de hand neergeschreven. De patiënt, verbluft door de snelle onthulling, ontdekt daardoor meestal zelf waar het bij hem om gaat. Wat de psychoanalyse vaak pas na weken, maanden, soms jaren bereikt, bereik ik door een snel ontcijferende blik in de hand.'

Spiers werk werd duidelijk beïnvloed door Jung. Jung noemt de handleeskunde van Spier 'een belangrijke bijdrage tot het karak-teronderzoek in de ruimste zin van het woord en zegt: Ik heb Julius Spier veelvuldig aan het werk gezien en moet bekennen dat ik diep onder de indruk kwam van de resultaten van zijn werk.

'Worden wie je bent' leidt de lezer binnen in een fascinerende wereld: de lijnen en vormen van de hand. Spiers analyses en beschouwingen vormen een schitterende kennis van handen en daarmee van het karakter van mensen. De studie die nu eindelijk in het Nederlands verschijnt, zal een hernieuwde discussie op gang brengen over de inzichten van psychologen en psychiaters.

Maar in de eerste plaats weet Spier de gewone mensen te bereiken en ze te wijzen op hun 'tweede gezicht': de handen en hun bete-kenis.

Met een woord vooraf van

Carl Gustav Jung
Advertentienummer: m2243460085