religie, filosofie, spiritualiteit, geschiedenis, antiek,

€ 10,75
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 4,25
431sinds 18 mar. '25, 11:28
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
TypeAchtergrond en Informatie
Jaar (oorspr.)2025
AuteurJacob Slavenburg

Beschrijving

Een interessant boek over de omslag van een matriarchale/vrouwelijke cultuur naar een door mannen gedomineerde maatschappij.

Ooit stond het vrouwelijke hoog in aanzien. Dit blijkt uit duizenden vondsten van venusbeeldjes en beelden van ‘de godin’; symbolen van vruchtbaarheid, leven en verbinding.
De verschuiving van de verering van een 'moedergodin', naar een geloof in een strikt mannelijke god bracht veel maatschappelijke en culturele veranderingen met zich mee. Helaas ging deze transformatie vaak gepaard met het systematisch ondermijnen van de positie van de vrouw.

Schrijnend zijn bijvoorbeeld de uitspraken van kerkvaders als Albertus de Grote, die schreef: "De vrouw is een mislukte man en bezit daarmee vergeleken een defecte en foutieve natuur,” en Augustinus, die stelde dat "niets de mannelijke geest zo van zijn hoogten naar beneden haalt als het liefkozen van een vrouw."

Dit prettig leesbare en rijk geïllustreerde boek geeft een fascinerende geschiedenis weer van de godin, van vrouwen en mannen en hun relatie tot elkaar.

Cultuurhistoricus Jacob Slavenburg is bekend door een groot aantal boeken over de geschiedenis van filosofie, religie en menselijke relaties door de eeuwen heen. De verloren godin is zijn vijftigste boek.
Advertentienummer: m2247112118