Hedendaags kant / traditioneel naald- en kloskant

€ 8,95
Ophalen of Verzenden
830sinds 23 jan. '25, 12:31
Deel via
of

Beschrijving

Hedendaags kant Moderne toepassingen van traditioneel naald- en kloskant.
Ernst-erik Pfannschmidt. uitgever: kosmos, uitgevers bv
Nederlandstalig / 9789021506272

moderne toepassingen van traditioneel naald- en kloskant, vertaling door michelle nijboer-van amerongen van
twentieth-century lace kosmos, Amsterdam, 1e druk, 1977, 216 pag.

Aan de hand van een unieke collectie kantwerkstukken laat dit boek zien hoe het klassieke naald- en kloskant heel eigentijdse vormen aannam en zich nog steeds verder aan het ontwikkelen is. Bijzonder treffend wordt aangetoond hoe het kant enerzijds haar ragfijne elegance behouden heeft, maar zich anderzijds ook manifesteert in manshoge textielstructuren.
Voor hen die kant maken, als ook voor degenen die het ontwerpen, zal hedendaagse kant zeker een bron van inspiratie zijn.
En zij die geboeid zijn door de schoonheid van het kant en er graag meer over willen weten, zullen in het boek veel waardevolle informatie aantreffen. Inhoud: opdracht kant, nu en vroeger de wedergeboorte van kant: Italië de ontwikkeling in België kant in engeland kant in duitsland kant in oost-europa kant terug in het modebeeld materiaal voor kantklossen de plotselinge verschijning van kloskant de techniek van het kantklossen naald- en tulekant kant in relatie tot de architectuur van ornament tot structuur de classificatie van hedendaags kant-musea

c33/8/15:3 zeer goede staat
Advertentienummer: m2226713304