Beschrijving

Deze 1979 Fiat Ritmo Abarth Gr2 schaalmodel in rood en zwart is nieuw en geleverd in de originele verzegelde verpakking, ideaal voor liefhebbers van rallyontwerp.



In 1972 begon Fiat te werken aan de opvolger van de sedan Fiat 128, die een hatchback zou moeten worden.
Een hatchback was toen nog redelijk onbekend, al had Fiat hem al toegepast in de Fiat 127. Maar ook Volkswagen kwam in 1974 met zijn VW Golf hatchback.

De Ritmo had een vernieuwend ontwerp! Zo waren de grote kunststofbumpers onderdeel van de carrosserie, wat tegenwoordig bij de meeste auto's standaard is. Kleine botsingen kunnen deze bumpers absorberen.

Het aerodynamische design resulteerde in een voor die tijd uitstekende Cw-waarde van 0,38.

In 1981 volgde de Ritmo 105 TC, alleen als driedeurs. De Ritmo Abarth-versie was uitgerust met een 1.995 cc 125 pk dohc-motor, geventileerde schijfremmen, en een nieuwe ZF-versnellingsbak, het topmodel.


Met zorg verpakt verzenden we met track & trace


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    14x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 20 nov '25
    Advertentienummer: a1520259956