Kenmerken

Conditie
Gebruikt
Hoogte
150 tot 200 cm
Breedte
100 tot 150 cm
Diepte
25 tot 50 cm
Materiaal
Overige houtsoorten
Stijl
Neorococo-stijl
Uitvoering
Met plank(en), Met deur(en)

Beschrijving

Zeer elegante vitrinekast in neorococo-stijl, vermoedelijk vervaardigd rond 1900–1930 in België of Noord-Frankrijk. De kast is gemaakt van massief hout (mogelijk noten of eiken) met visgraatfineer en prachtig handgesneden ornamenten. Het bouwjaar en exacte houtsoort zijn niet volledig met zekerheid vast te stellen, maar alles wijst op vakwerk uit deze periode.

De kast is voorzien van 7 stevige glazen legplanken, perfect om servies, verzamelobjecten of curiosa tentoon te stellen. De kast heeft een fraaie kroonlijst, originele messing scharnieren en sierlijke poten.

Het slot is aanwezig maar werkt momenteel niet (geen passende sleutel). Er is een later toegevoegde verlichting geplaatst, inclusief een kabeldoorvoer aan de zijkant.

Afmetingen:
Hoogte: ca. 250 cm
Breedte: ca. 130 cm
Diepte: ca. 45 cm

Een indrukwekkend en zeer decoratief meubelstuk, dat een echte blikvanger vormt in zowel klassieke als moderne interieurs. In goede staat, met normale ouderdomssporen.

Een kabeldoorvoer (ca. 8mm) rechtsboven in rechterzijkant.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Farmsum
152x bekeken
2x bewaard
Sinds 3 jul '25
Advertentienummer: m2285086340